Autor Téma: Jakou svíčku na Cagivu?  (Přečteno 2973 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

ivan86

  • Host
Jakou svíčku na Cagivu?
« kdy: Úterý, 26/12/2006, 19:10 »
   Zdravím. Mám takovej problém se svojí W12. Řeším to už druhou zimu a moc se mi to nedaří vyřešít.


   V lété je startování  v poho. Když jezdím tak vytáhnu mašinu a na první max druhý zmáčknutí startéru vrčí. Čím se ale blíží konec sezony a je čím dál tím víc chaldno. Tak je startování větší a větší problém.

Tak mě napadá že to může být svíčkou (jiskru mi hazí). Původně jsem tam měl Champion-ku a pak jsem si pořídil Bosch-ku. Ale na obě se to chová stejně.

Tak mě zajímalo jaký svíčky používáte na svoje Cagivy?
??????  (Canyon 500, 600, W16,..., motory jsou takřka stejný nebo hodně podobný jako u W12)


Dík za názory a odpovědi.     Ivoš

P.S. jo a mám spoustu zajívavejch fotek rozebranýho motoru(hlava, ventily, karburátor.). Tak kdyby měl někdo zájem tak můžu poslat na mail...
« Poslední změna: Středa, 27/12/2006, 09:25 od ivan86 »

Offline spatas

  • YAMAHA FZ6
  • Global Moderator
  • Odborník
  • ****
  • Příspěvků: 2 055
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jakou svíčku na Cagivu?
« Odpověď #1 kdy: Středa, 27/12/2006, 10:47 »
urcite posli nejakyfotky sejracoj a jinac ja tam mam ngk.
Lepší je ztratit sekundu v životě, než- li život v sekundě!!!

ivan86

  • Host
Re: Jakou svíčku na Cagivu?
« Odpověď #2 kdy: Středa, 27/12/2006, 11:56 »
jo dik. Píšte mi sem pls i zkušenosti se svíčkou při startování v nízkech teplotách a za hnusnýho počasí když je studenej motor. Dík

Offline Radim-CC

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 136
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jakou svíčku na Cagivu?
« Odpověď #3 kdy: Středa, 27/12/2006, 14:47 »
Já mám ve svém canyonu novou NGK a ve středu startoval max na druhé zmáčknutí startéru.
Jezdím si jen tak pro radost.... tak mě vy ostatní řidiči neštvěte!!!

Offline Choze

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 927
Re: Jakou svíčku na Cagivu?
« Odpověď #4 kdy: Středa, 27/12/2006, 19:47 »
Já dávám už 7 let NGK DPR8EA9, dřív nechtěl startovat když jsem jel jak čuně, pak to hned chcípnul a za 5min chtěl odjet, to jsem ho startoval tak 2min. Ale od posledního rozebrání motoru (výměna ložiska na klice), je vše v pohodě. Startuje bezvadně na pvní vrknutí. Jen občas mi nezasekne pastorek, tak se startér točí naprázdno, tak jsem to reklamoval u servisu kde mě to dělali a od té doby vše v pohodě, jak za studena tak za tepla...
Yamaha FZ6S-S2 2007  45 200km (Canyon 500 '99 44 400km prodáno duben 2007)

Offline Bergr

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 229
Re: Jakou svíčku na Cagivu?
« Odpověď #5 kdy: Středa, 27/12/2006, 20:52 »
Já myslím, že to svíčkou moc nebude, spíš nastavením ventilů a karburátoru, svíčka má sice taky vliv, ale podle mě ne až takový.
Suzuki V Strom DL 1000

ivan86

  • Host
Re: Jakou svíčku na Cagivu?
« Odpověď #6 kdy: Čtvrtek, 28/12/2006, 08:43 »
Já myslím, že to svíčkou moc nebude, spíš nastavením ventilů a karburátoru, svíčka má sice taky vliv, ale podle mě ne až takový.

No tak ventily mám nastavený podle údajů z dílenský příručky. A karburátor? No to je docela možný, ale nepodařilo se mi nikde sehnat nějaký informace jak má bejt nastavenej. Zkoušel jsem psát email na web www.dkracing.cz, ale ještě mi neodepsali.  :( A už jsem zkoušel tolik možností nastvení, že už snad další ani není. Je ale zajímavý, že to v létě startuje v poho.

Offline Mikusak

  • Honda CBF 1000s
  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 982
  • Pohlaví: Mužské
Re: Jakou svíčku na Cagivu?
« Odpověď #7 kdy: Čtvrtek, 28/12/2006, 11:37 »
Já myslím, vzhledem k tomu, že mu to blbne když jdou teploty dolů, že by to právě mohla být nesprávná teplota svíce!
A všechno je jinak... Mik.

Offline Bergr

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 229
Re: Jakou svíčku na Cagivu?
« Odpověď #8 kdy: Čtvrtek, 28/12/2006, 20:41 »
No je to logický, že by to mohla být ta teplota, ale já se kdysi pídíl po nějaké studené svíci a bylo mi řečeno, že na motorky se svíce dělají jen jeden druh, tak jsem spíš přešel na bohadší směs a tak podobně.
Suzuki V Strom DL 1000

ivan86

  • Host
Re: Jakou svíčku na Cagivu?
« Odpověď #9 kdy: Pátek, 29/12/2006, 10:24 »
A neměli jste někdo nějakej podobnej problém? Když svíčku tam mám asi dobrou. Třeba zapalování nebo tak něco....?

Offline Bergr

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 229
Re: Jakou svíčku na Cagivu?
« Odpověď #10 kdy: Pátek, 29/12/2006, 14:24 »
No měl jsem takový problém, ale jak jsem napsal, řešil jsem to přeladěním karburátoru. Za studena to chtělo malinko bohatší směs, canyon je na startování docela citlivý.
Suzuki V Strom DL 1000