Autor Téma: Nehody motorkářů  (Přečteno 5819 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline drtic

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 482
  • Pohlaví: Mužské
Re: Nehody motorkářů
« Odpověď #15 kdy: Úterý, 27/05/2008, 06:02 »
...............
Dneska me docela nastvala reportaz na prime o vikendovych havarkach. Mluvili o motorkarich, jako o vrazich, kteri se svou masinou leti jako nerizena strela a zabiji kolemjedouci a kolemjdouci. Lidi kteri nemaji motorkare radi budou jeste agresivnejsi.

To je přesně ono, podle nich jsou všichni co jezdí na dvo kolech v jednom pytly a jsou všichni stejní darebáci!! Média jsou mocná a v podvědomí národa uměle vyvolávají strach z motorkářů!!

Nedávno jsem potkal na městě dlouholetou známou mích rodičů a mezi řečí jsem plác, že jsem se dal na motorku a cituji:  "COŽÉÉÉ, ty se chceš taky zabít!!" a tím náš rozhovor skončil.

Když jsem byl mladej kluk, tak každej motorkář, či už blížící se zvuk budil pozornost a obdiv, ale teď je na nás koukáno úplně jinak.
Není nad požitek z jízdy s nadbytkem kroutícího momentu!!!

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Nehody motorkářů
« Odpověď #16 kdy: Úterý, 27/05/2008, 08:01 »
No nevim, já bych to zase tak nedramatizoval.

Tyhlety nehody tady byly, jsou a budou. Každej si to musí přebrat sám. Ale co bych chtěl asi trochu rozpitvat je asi toto... Mě osobně je uplně jedno, jestli se nějakej boreczek rozmastí tak, že mu z hlavy vyteče mozek, nebo co já vim, ale nesmí při tom zabít nikoho jinýho. Sám můžu potvrdit, že jet na místě spolujezdce je pro člověka docela drsný, protože když je člověk zvyklej mít všechno pod kontrolou tak to všechno vnímá uplně jinak. Já osobně se jako řidič cejtim na motorce docela bezpečně, ale jako spolujezdec si někdy řikám, že by to chtělo pemprsky, ani ne tak z důvodu řidiče, spíše z toho, jak to člověk všechno vnímá zezadu (tím nemyslím nějakou úchylárnu na motorce že ...), ale prostě kolikrát si řikám, že už si na to za nikoho nesednu...hmmm... po pár minutách se zase hodim do normálu a jedu :) Osobně si myslim, že když si člověk vezme někoho za sebe, tak by měl přestat machrovat, dělat ze sebe lepšího řidiče, než osobně je a hlavně furt myslet na to, že se může stát něco i někomu jinýmu. Ono se tohle moje plkání může zdát jako hovadina, někdo si řekne "Ty wole, co to zase mele!!!" ale když si potom vemete ty soudní tahanice??? Nevim...Voni ty skopčáci, angláni věděj, že maj jezdit opatrně...Si taky kolikrát řikám, že jedou jako z hnojem když je někde vidim jet v kupě, ale oni asi věděj co dělaj. Ruku na srdce, kolik jste viděli v dojčlandu nehod motorek??? Nebo v inglendu??? Já osobně ani jednu...

Tak nevim no...si teda myslim, že asi stejně budeme jezdit stejně...Nebo ne??? ...
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Pastell

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 494
  • Pohlaví: Mužské
  • Ducati S2R 1000
Re: Nehody motorkářů
« Odpověď #17 kdy: Úterý, 27/05/2008, 08:23 »
Ono motorek pořád přibývá a potom neni divu,že přibyde aji smrtáků.A pak kdyz vidíš v nějakém článku ,že SV650 je motorka pro začátečníky,tak se těm smrtákum ani nedivim.
ho visto,ho preso,comperare ... per amore ...Ducati

Offline sejrac

  • EXVL 23.1
  • Administrator
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 2 152
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.sejrac.com
Re: Nehody motorkářů
« Odpověď #18 kdy: Úterý, 27/05/2008, 09:12 »
Podivejte se na tenhle clanek na Motorkari.cz, pokud jste ho prehledli.
Jsou to ty nudne statistiky.

Cituji:

Citace
Podíváme-li se na registrace vozidel v ČR za rok 2007, dostáváme se k hodnotám 24 947 nových motocyklů a 19 267 ojetých.
V minulém roce tedy došlo k pořádnému nárůstu, jelikož za rok 2006 přibylo pouze 19 617 nových strojů.


Takze to musi bejt nekde videt.
S11 >> J550 >>  S51E >> CC 600 >> MTS 620 D >> SF 848 >>DMhc 659  <<

Offline Boris

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 535
Re: Nehody motorkářů
« Odpověď #19 kdy: Úterý, 27/05/2008, 13:59 »
Můj švagr si po roce na TA650 musel nutně koupit XL 1000V protože nutně potřeboval litr. A takovejch co po roce musí a můžou mít za pár kaček silnou mašinu je čím dál víc..
Ještě s Canyonem jsem šváru s jeho varaderem pojezdil v zatáčkách kdy jsem si vzpoměl a to nejsem žádnej extra jezdec...
BMW F650 CS '04

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Nehody motorkářů
« Odpověď #20 kdy: Úterý, 27/05/2008, 14:39 »
hmmm...hele...já si stejně furt myslim, že se z toho dělá větší věc než to doopravdy je...Prostě minulej tejden prostě dostalo vejplatu víc bezmozků, který natankovali  plnou a jeli no...to že nedojeli je prostě jejich blbost...
Hayabusa 1,3 MPi

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Nehody motorkářů
« Odpověď #21 kdy: Úterý, 27/05/2008, 14:52 »
Godzi sice je to každý ho věc co se sebou udělá, jestli se někdě rozmázne nebo ne ale jak už tu někdo psal at se klidně rozbije ale at sebou nebere nikoho dalšího!!! Když si chce někdo něco dokazovat a hrát si na hrdinu tim že bude porušovat předpisy a jezdit rychle atd. tak at si udělá bud licency a de závodit nebo at jede na okruh když ho chytne rapl, vždyt jsou okruhy otevřený i pro veřejnost!!! Ale je taky pravda že se to moc zveličuje ty nehody motorkářů. Už nevim kde ale někde sem čet že 80% nehod motorek zaviní plechovky a jen 20% motorky  ???
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Nehody motorkářů
« Odpověď #22 kdy: Úterý, 27/05/2008, 20:00 »
Čéče Jeníku...nebádej nad tím...diť celou dobu píšu, že mě je u zadnice, jestli se někdo rozmázne sám, ale nesmí s sebou vzít někoho ostatního :)
Hayabusa 1,3 MPi

Offline jarda18t

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
  • Pohlaví: Mužské
  • CC500
    • Jarda18t
Re: Nehody motorkářů
« Odpověď #23 kdy: Úterý, 27/05/2008, 20:12 »
Tak teď jsem koukal na to video z jízdy toho bezmozka a ani se nedivim, že vo dvoukolákách ostatní říkají, že jsou to magoři. Kdo to ještě neviděl, je to na:
 http://www.novinky.cz/clanek/140894-video-policiste-vypatrali-jmeno-sileneho-motorkare.html
a je to fakt magor - mezi obcemi přes 280 a v obci přes 180 - to nemůže udělat normální člověk... Doufám jenom, že takových tu není víc...
Nejsem motorkář, jezdím jen pro zábavu... ;-) Nyní Yamaha XT660X.

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Nehody motorkářů
« Odpověď #24 kdy: Úterý, 27/05/2008, 20:14 »
Dyt řikám at se jde vyblbnout na okruh!!! a ještě k tomu tenhle bezmozek jezdi u nas  ??? to abych si daval pozor  :-\
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline Oldin

  • Sponzor CC 2013
  • Aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 768
  • Pohlaví: Mužské
  • změna je život :-) !
Re: Nehody motorkářů
« Odpověď #25 kdy: Čtvrtek, 29/05/2008, 07:19 »
čau kluci,
dávám za pravdu Borisovi a Drtičovi (zdravím nového kamioňáka :-)).
Právě jsem se vrátil ze 3denní cesty po Německu (souprava 3,5t + vlek 2t), celkem 2100km, z toho po česku cca 550 a poměr viděných nehod? 0:5!
A plynulý svižný provoz po N bez gestikulací, troubení, blikání - toho všeho jsem si užil hned za hranicemi na našem území.
A neomezená rychlost na dálnici v N? Za celou cestu mě nepředjelo víc než 10 aut (jedu na tachograf, takže 90!), co jelo přes 130 a tak 4 z toho jeli přes 150, většinou všichni jedou 110-120 a to maj dálnice přeci jen o něco kvalitnější.
A ta častá 70ka mezi obcemi? Jedinej, kdo jí občas nedodržoval, jsem byl já protože jsem tam měl 75, když jsem se zapoměl.
Takže je to o zvýšeném provozu, ale HLAVNĚ o řidičích.
Jo, pardon, jeden bavorák mne při předjíždění v N vytroubil - vedle SPZky měl ale CZ.
Takže opatrně a předvídat.

PS: motorek mne předjelo v N spoustu, víc jak 130 neměly, ale hned u nás jsem potkal pár týpků co po dálnici Plzeň Pha jelo velkou cenu a snažili se ručičku tachometru dostat za 2ku, o proplétání mezi 2ma proudy aut ani nemluvě. Takže tohle nám motorkářům moc dobré jméno také nedělá, ale zas je to jen o LIDECH.
OLDIN: CC 500, Suzuki DL-650 V-Strom/'07, Suzuki DL-1000 V-Strom/'07, BMW R 1200 RT/'07, BMW R 1200 RT-LC/'14, Honda 500CX Rebel/'17 a nově 2019: Honda NC 750X + Honda 250 CRF-L