Autor Téma: Cagiva Prima  (Přečteno 1813 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Weebo

  • Host
Cagiva Prima
« kdy: Pátek, 31/08/2007, 12:35 »
Zdar lidi, všude čtu jak jsou s tim všichni spokojený, a jak je to spolehlivej stroj a docela jim závidim... :-[ mě se to jednoduše se** pod rukama a víc tlačim než jezdim. Nevim jestli ty lidi kecaj, nebo jestli byl majitel předemnou takovej parchant, ale nestojí to za nic... Včera jsem tam s kámošem měnil dost věcí a do "dokonalosti" už by mi měli chybět jen nové lamely, tak jsem zvědavej, zda už to bude ten spolehlivý stroj, nebo jestli to bude pořád stejný. Dost mě dostává, jaké (naši milovaní italové ;D) měli nápady když tento stroj stavěli - přístup ke všemu nanic >:(, a ten systém jak některé věci fungují je taky pěkně zajímavej. Docela jsme se při tom rozebírání a následným skládání shodli na tom, že ke každé prodané italské motorce by měl být přidělen i vlastní Ital ubytovaný v garáži s motorkou, a ať se s tim se** on...  a teď abych se dostal k problému (snad poslednímu) - měnil jsem řadičku (která je ovšem taky mistrovsky vymyšlená :D), a ta tam drží za tisícihran, pak to jde přes osičku, která má na sobě dva kloubky, potom to je přišrobované imbusem a pak teprve je tam ta "páčka". problém je v tom, že když ten imbus dotáhnu, tak nejde řadit, a když ho nechám trochu povolený, tak se po chvíli vyklepe. nějak mě teď nenapadá co s tim :-\, pls poraďte... díky

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Cagiva Prima
« Odpověď #1 kdy: Pátek, 31/08/2007, 15:08 »
no hele, s tím ti asi neporadím, jelikož to dost dobře nechápu... ale kvůli tomu to nepíšu...
Já si koupil na lítání po lese Yamaha XT, kterou taky dělaj taloši... motoricky je to vymyšlený geniálně, problémy se startování nejsou a to je to taky babička... bude ji deset... jen to má taky jeden problémek... řadička je taky na tisícihranu... prostě při sundávání nadáváš jak ta ...urva... :D  :D  :D tak nebuď smutneeeej... nejsi v tom sám:)
Hayabusa 1,3 MPi

Weebo

  • Host
Re: Cagiva Prima
« Odpověď #2 kdy: Pátek, 31/08/2007, 17:41 »
ta řadička vypadá takhle

Offline spatas

  • YAMAHA FZ6
  • Global Moderator
  • Odborník
  • ****
  • Příspěvků: 2 055
  • Pohlaví: Mužské
Re: Cagiva Prima
« Odpověď #3 kdy: Pátek, 31/08/2007, 18:40 »
nechapu v cme ej problem.
Lepší je ztratit sekundu v životě, než- li život v sekundě!!!

Offline Anti

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 210
  • Pohlaví: Mužské
  • Elefant...vodou chlazený...
Re: Cagiva Prima
« Odpověď #4 kdy: Pátek, 31/08/2007, 21:26 »
Pokud to chápu,máš problém se šroubem který drží tu řadičku na rámu.
Jestli jo,tak tohle se většinou řeší tak,že dotyčný šroub má dvě část-"Tělo" a závit.Tělo je širší než závit a má délku o chlup větší než uložení řadičky.Tím pádem jen vezmeš šroub a zašroubuješ nadoraz,tělo se opře o rám,vše je pevné a přitom s vůlí...
Inak,díval sem se na obrázek.Je to standardní systém,který požívají nejen Italové...
To samé platí o uložení na tisícihranu..