Autor Téma: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu  (Přečteno 17577 krát)

0 uživatelů a 4 Hostů prohlíží toto téma.

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« kdy: Čtvrtek, 13/12/2007, 14:54 »
Zdravím všechny a zároveň Vás žádám o radu, už jsem obvolal hafo motoshopů a pokaždý se mi dostalo odpovědi bohužel nemáme, a tak se obracím na Vás zkušené motorkáře a žádám Vás o radu za 1. jestli někdo náhodou nevíte s jakým jiným typem 125kový Cagivi se shoduje ojniční sada ze 125kovýho Elefanta??? a za 2. pokud máte nějaký tip kde sehnat nebo dokonce víte kde sehnat ojniční sadu na to moje slůně tak mi to prosím napište sem na forum nebo na SZ popřípadě na mail. Už jsem z toho zoufalí protože jsem žil v představě že to nebude problém sehnat ojniční sadu a teď když vidim jak je to nedostatkový zboží tak sem z toho nemile překvapen  :'( :'( :'(. Moc Vás prosím o jakoukoli radu budu vám moc vděčný.        Díky Jenda
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« Odpověď #1 kdy: Čtvrtek, 13/12/2007, 16:13 »
tak ještě bych potřeboval věďet jestli je ta ojnice dlouhá 110mm nebo 105mm předpokládám že 110mm ale nejsem si jist.
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline Anti

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 210
  • Pohlaví: Mužské
  • Elefant...vodou chlazený...
Re: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« Odpověď #2 kdy: Čtvrtek, 13/12/2007, 20:21 »
Mám pocit,že všechny 125 od Cagivy mají stejný motor,takže by to mělo pasovat.

Offline Paolo

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 406
  • Pohlaví: Mužské
Re: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« Odpověď #3 kdy: Čtvrtek, 13/12/2007, 22:33 »
Nejsem si jistej, ale zkus firmu " Paolo " z Dlouhé Třebové - web. stránky: www.paolo.cz , snad tam budeš úspěšnej, nebo alespoň ti poradí. Hodně štěstí.
Suzuki DL 650 V-Strom, dříve Cagiva Canyon 500
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože může přijít blb, který neví, že to nejde a udělá to.

Offline Kmotrs

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 20
Re: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« Odpověď #4 kdy: Čtvrtek, 13/12/2007, 23:39 »
nevím jak v CZ ale  mrkni  www.ebay.de a tak je na cagivy 125ky hromady věcí,  já hledal  na Navigátora a tyky jsem tam našel. peníze pošleš v obálce a za dopavu počítej tak 20 euro, ale ceny jsou tam poloviční.   

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« Odpověď #5 kdy: Pátek, 14/12/2007, 09:28 »
asi to bude chtít chvíli hledat no...každopádně hodně zdaru...
Hayabusa 1,3 MPi

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« Odpověď #6 kdy: Pátek, 14/12/2007, 10:58 »
jak psal Anti že mají všechny motory stejný tak je to vcelku pravda až na to že některé ojnice jsou dlouhé 105mm a jiné 110mm v tom je ten problém,v Paolu je taky nemají ale ještě zkusim to ebay a uvidíme. zatím všem moc díky za rady  :)       Jenda
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« Odpověď #7 kdy: Pátek, 14/12/2007, 11:47 »
hele kdybys potřeboval na ebayi helpnout s jazykem ( většina je v engliš) tak dej vědět...
Hayabusa 1,3 MPi

Offline sejrac

  • EXVL 23.1
  • Administrator
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 2 152
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.sejrac.com
Re: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« Odpověď #8 kdy: Pátek, 14/12/2007, 12:19 »
Nezapomente ze tech ebay je vicero, treba dost veci maji i anglani.
S11 >> J550 >>  S51E >> CC 600 >> MTS 620 D >> SF 848 >>DMhc 659  <<

Offline Anti

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 210
  • Pohlaví: Mužské
  • Elefant...vodou chlazený...
Re: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« Odpověď #9 kdy: Pátek, 14/12/2007, 13:46 »
Hele,s tou ojnicí se mi to nezdá,odkud to máš?Samozřejmě to možné je,ale nedává to smysl,aby dva motory se stejným obsahem měli jinou ojnici...

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« Odpověď #10 kdy: Pátek, 14/12/2007, 14:17 »
To Anti:no právě taky mi to je divný ale chlápek v moto robert řikal že když se tam dává ta druhá ojnice která neni na elefanta ale třeba na mito tak se to musí kombinovat s pístem ze supercity. jo a koukal jsem se na to ebay a nikde sem nic moc nenašel maj tam spíš celý motory ale ojnici sem našel jenom jednu a ještě byla myslim jetá. a jen tak mimochodem jestli někdo z Vás tady na foru ví že sem si nechal dělat nový nikasil, tak jen tak pro informaci se mi začal ten nikasil vydrolovat a poškrábalo to píst a to vcelku dost, když jsem to ukazoval "prodejci" nikasilu tak mi tvrdil že to ničemu nevadí atd. až došel k závěru že to je tím že je starý válec a že s tim nejde už nic udělat, no a tak jsem to namontoval zpět a jezdil vesele dál dokud jsem to nerozdělal púodruhý, když sem to viděl tak jsem to celý demontoval a šel mu to reklamovat protože sem se předtim bavil ještě s několika lidma a ptal se jich taky na to zda je to tím že je ten válec starý a všichni do jednoho mi řekli že to je blbost že válcem to neni a že je to špatně udělanej nikasil, no a tak sem mu to donesl s tím že je to ještě víc vydrolený a že to škrábe píst atd. prodejce se samozřejmě cukal a všemožně kroutil ale nakonec to vzal a řekl že jim to tam nakonec pošle, píšu to sem pro to abych se dozvěďel Váš názor na to zda můžu žádat uhrazení ceny pístní sady protože píst je vcelku dosti poskrábaný a také jaké máte zkušenosti s tím jaký vliv má stáří válce na nikasilování. Omlouvám se za tak dlouhý román a doufám že  byt je trochu poradíte.              S pozdravem Jenda :)
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« Odpověď #11 kdy: Pátek, 14/12/2007, 18:18 »
Čéče...

já bejt tebou, tak jim to womlátim wo palici...tvoje myšlení je podlě mě čoveče uplně oukej...  Hele, jestli můžu poradit, tak jestli se ten týpek bude dál cukat, tak si řekni tatíkoj ať jde s tebou. Ono někdy pomáhá když je Vás víc... Jako taková čistě dejme tomu morální podpora... Prodejce si pak třeba tak nedovolí...
Hayabusa 1,3 MPi

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« Odpověď #12 kdy: Pátek, 14/12/2007, 21:57 »
no copak voto jestli si dovolí bo ne já se jen tak odbíd nenechám to se neboj však dyž sem mu to nes tak se kroutil jak žížala na sluncu ale já sem mu to všechno pěkňe řek a nakonec to vzal jinak bych informoval ČOI se kterou mám dobré zkušenosti a samozřejmě že budu žádat uhrazení pístní sady páč ten píst je solidně poškrábanej a třeba olejem to bejt nemůže protože sem lil motul 710 a ředil 1:30 a ješte sem měl bohatou směs, ale jinak pište dál svoje názory aspoň se poučím.      Díky Jenda
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« Odpověď #13 kdy: Pondělí, 17/12/2007, 18:25 »
Zdarec lidi,tak už jsem objednal tu ojnici (110mm) jen doufám že to bude ona ale pro případ že ne tak sem se s nim domluvil že by mi ji dyštak vyměnil za tu druhou. Uvidíme jak to pude ael asi cca v pulce ledna by se to mělo ověřit zda jsem koupil dobře nebo špatněm protože to už snad budu dělat tu vytouženou GO. no nic tak se zatim mějte a kdyby ste náhodou někdo na něco přišli nejen ohledně ojnice ael celkově ohledně motorky nějaké rady atd tak  mi prosím napište. Díky Jenda
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« Odpověď #14 kdy: Neděle, 23/12/2007, 19:25 »
Zdarec Cagiváři, tak ojnici jsem sehnal (snad tu správnou) ale teď řešim něco jiného a to že shánim jinej motor nebo jenom kartery s vyvažovákama jelikož já je tam nemám a docela bych je chtěl. Ttak Vás všechny prosím jestli náhodou nevíte o něčem buď komplet motor nebo jen nějaké díly, za každou maličkost budu vděčný. Díky Jenda  :)
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1