Autor Téma: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu  (Přečteno 17576 krát)

0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« Odpověď #30 kdy: Úterý, 22/01/2008, 15:46 »
Tak podávám další info. Dnes jsme to rozpůlili a rozlisovali kliku-spodní pístní čep K.O. a spodní oko též, dále ložiska na klice a v převodovce K.O. a samo že gufera taky. Zítra se budu slisovávat klika a centrovat a měnit ložiska na klice a v převodovce. Až bude nějaká změna podám opět zprávu. Jenda  :)
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline Anti

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 210
  • Pohlaví: Mužské
  • Elefant...vodou chlazený...
Re: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« Odpověď #31 kdy: Úterý, 22/01/2008, 16:00 »
Gdo ti tu kliku vycentruje?Máte tam nějakýho frajera?

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« Odpověď #32 kdy: Středa, 23/01/2008, 12:52 »
jasný náš mistr je na to odborník takže v poho  :)
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« Odpověď #33 kdy: Pondělí, 04/02/2008, 18:36 »
Zdarec lidičky :), tak Vám všem oznamuji že motor už mám způlený jsou tam nový gufera ojnice atd. a zejtra dodělám další maličkosti jako spojkovej koš atd. jo a za ten válec mě vrátěj peníze  ;D ale starej nikasil sundaj :'( >:( no co ale nechám si udělat novej a pořádně, jo a kdyby Vás zajímalo kde mi ho tak skurvili tak to bylo ve Strakonicích. Jinak se zatim mějte a až bude zas neco novýho tak dám věďet. Ahoj Jenda  :)
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« Odpověď #34 kdy: Pondělí, 11/02/2008, 16:52 »
Nazdárek lidičky tak zas přidávám další info o tom jak postupuje GO. Motor je už doma ale zatím pouze leží na ponku, motorka je celá rozdělaná prakticky do šroubku (jen elektroinstalace zůstala na rámu) jinak probýhá lakování rámu a budou se lakovat i plasty a nádrž, ložiska a gufera v předním kole jsou nová a budou nová také v zadním kole, řetězovka už je skoro namontovaná ale neseděla rozeta tak jsme si vrátil a tento týden budu mýt správnou. Jinak dnes jsem poslal válec na nikasil k panu Oulehlovy a kotouč na výrobu nového, ještě zbývá vyměnit převodový olej ve vydlicích za tlumičový, pořádně vyčistit ložiska kyvky jelikož si mi tam dostal bordel a jedno ložisko se přidřelo. Až to bude vše hotové tak to složím do kupy a nafotím, a kdyby jste někdo náhodou věděl o nějaké masce za co pokud možná nejlevněji a nejlíp černý a ještě lepší by bylo kdyby byla "streetová" tak bych Vám byl moc vděčný. Už se těšim na srazy. S pozdravem Jenda  :)
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline Drťka

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 258
Re: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« Odpověď #35 kdy: Pondělí, 11/02/2008, 19:10 »
Teda chlape já obdivuju tvoje nadšení. Připomělo mi to jak jsem s bráchou přes noc půlil motor na jawu 350 - 634 (chromku). Dneska mám  problém se přinutit abych to vzal na dílnu, odstrojil a přelakoval přední blatník (původní majitel se choval jako hovado nejen uvnitř motoru ale i na povrchu) a zadní tunel pod sedlem. Ale půjdu do toho, udělám to jedním vrzem s nosičem na brašny ať mám pokoj. Letos mi ještě asi canyon zůstane, budu utrácet za právníky... :'(  :'(
Nejezdím rychleji než vidím ... Canyon 500

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« Odpověď #36 kdy: Pátek, 15/02/2008, 14:06 »
Zdravim, tak jdu podat další zprávu. Ani by jste nevěřili jakou mám depku :-\, ta motorka už mě normálně sere nejradši bych ji hodil do šrotu  >:( jesi nevyhraju nějakou tu šesti mýstnou částku tak vezmu kladivo a všechno to rozsekám na maděru a hodim do popelnice  >:( >:( >:(. Je to k ničemu, už jsem se těšil jak budu za měsíc jezdit a budu ledatak koukat na vostatní jak jezděj jelikož jsem mluvil dneska s tim chlapem co mi bude dělat kotouč a je to pěkně v pr.... jelikož ten debi... kotouč je v originále odlitej a má talířovej tvar takže jeho výroba bude docela dosti nákladná (počítám tak 6000) + k tomu ten nikasil + lak + nový destičky + svíčka + ložiska do zadniho kola (4) + dalších x věcí, například předevčírem jsem kupoval těsnící kroužky do kyvky a světe div se jsou to takový málý zmetci člověk by řek že budou stát tak 15kč ale k mému údivu stál jeden 50kč  :o sem čuměl jak puk (kupoval jsem 4) a to nemluvim o tom když jsem rozdělal přepákování, sem myslel že se z toho zbláznim, jehlový ložiska zarezlý tak že sem jeden čep z toho ani nedostal, šrouby omletý a musim koupit nový šrouby a 6 těch levnejch těsnících kroužků a 6 jehlovejch ložisek, no mě z toho jebne  :'(, a to sem si řikal že to bude jenom maličkost to přepákování. jen tak náhodou nevýte o někom kdy by koupil motor z panelky jawky 250? tak za 1500, kdyby jste o někom věděli tak písněte potřebuju tu blbý papírky kterejm se říká peníze. zatim se mějte  ať Vám stroje pěkně sloužej a ne jako mě ten můj verk  >:(. Zdraví Jenda
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« Odpověď #37 kdy: Pondělí, 18/02/2008, 16:15 »
Tak zase píšu. Dnes už mám dobrou náladu jelikož mi do příštího tejdne přijde dom kotouč a bude stát něco kolem 3000 což je krásný a taky tak za 14 dní budu čekat válec. Jinak včera jsem začal s lakem, všechno jsem obrousil a stříkl spodkem, v pátek až přijedu tak to obrousím do hladka a vemu to vrchem a potom několik vrstev bezbarvýho laku. Počítám že když všechno pude tak jak má tak bych mohl do tří týdnů vyrazit  :), tak mi držte palce ať to vyjde.    S pozdravem Jenda
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline Anti

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 210
  • Pohlaví: Mužské
  • Elefant...vodou chlazený...
Re: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« Odpověď #38 kdy: Pondělí, 18/02/2008, 16:47 »
Jeníku,ber to i z jiné stránky.Sice do toho narveš prachy,ale budeš to mít hotový.Můžeš mít v duši klid,a nemusíš se bát,že to klekne...
Já říkám:Prachy vražené do mašiny ti motorka vždy vrátí,s prachama vraženýma do ženské už to tak jednoznačné není... ;)

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« Odpověď #39 kdy: Pondělí, 18/02/2008, 18:27 »
Anti to máš pravdu ale měl jsem depku a byl jsem ukrutně naštvaný ale dnes mě potěšila zpráva o tom kotouči a hned jsem to začal vidět pozitivně. Jo Anti prosimtě chtěl jsem se zeptat jak hodně vadí když mám kliku lehce posunutou do leva?myslýš že se to srovná pomocí vůlí na ojnici a nebo to musim srovnat? a ještě jestli to nebude vadit když mýsto dosavadního 2 pístkového třmenu dám 4 pístkový z mita?a pumpu na přední brzdu nemám origo cagiva ale je to nějaká starší kawa. Dík za odpovědi Jenda :)
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline daveky

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
Re: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« Odpověď #40 kdy: Pondělí, 18/02/2008, 20:47 »
já by jsem to viděl rychle dodělat a honem prodat, protože je to cagiva a ta se za chvíli pose.. znova.

Offline Anti

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 210
  • Pohlaví: Mužské
  • Elefant...vodou chlazený...
Re: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« Odpověď #41 kdy: Úterý, 19/02/2008, 18:01 »
daveky:Opravdu hodnotný příspěvek.... ???
Jenda:Myslíš kliku v blocích posunutou na jednu stranu?To by mělo být uprostřed,ale částečně se to srovná až se ta klika roztočí.Je to axiální vůle kliky v ložiscích,to uhnutí vznikne tak,že když slážíš motor,tak do jednoho bloku nasadíš kliku na doraz k ložisku,a na druhé straně je tím pádem mezera.Pokud není moc velká,tak se to samo vycentruje a bude to dobrý...
PS:Taky mám občas depky z mašiny.To se chce v tu chvíli na to vys.... a druhej den to je dobrý...

Offline Reliant

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
  • Pohlaví: Mužské
Re: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« Odpověď #42 kdy: Středa, 20/02/2008, 08:20 »
Čau Jendo, o ten motor z panelky bych měl zájem. Je kompletní i z karbecem a zapalováním ? Taky záleží na tom, kde bydlíš, já jsem z Prostějova a cesta přes půl republiky by se kvůli motoru z panelky nevyplatila!

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« Odpověď #43 kdy: Středa, 20/02/2008, 20:08 »
to Reliant: jo ten motor je kompletní ale bohužel jsem z pardubického kraje od hlinska takže je to asi docela daleko  :( bohužel. Jinak jsem sehnal brzdový třmen který neteče a jen za 150  :D, sice jsou to jen ty dvě půlky s těsněním a pístkama bez ničeho jinýho ale aspoň že neteče. Jo a Anti ta klika je lehce k jednomu karteru ale nedrhne a mistr mi řikal že pokud klika nedrhne tak že to nevadí že se to srovná, jo a s tim že bych to měl prodat tak to nepřipadá v úvahu jelikož jsem se do tý motorky takřka zamiloval a asi ji neprodám nikdy ji asi neprodám. Mějte se Jenda
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline daveky

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
Re: Ojniční sada na Cagiva Elefant??? - potřebuju radu
« Odpověď #44 kdy: Středa, 20/02/2008, 20:24 »
Tak přesně tohle jsem si říkal taky když jsem dával do kůpy tu moji 600stovku a narval do ni desetitisíce, ale když se po určité době začna srát zase tak už ta láska poněkud opadla.