Autor Téma: Zase sem naletěl :(  (Přečteno 5022 krát)

0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Zase sem naletěl :(
« kdy: Sobota, 09/08/2008, 18:37 »
Tak to vypadá že při koupi motorek na mě vždy padne černý petr  >:(, nejdřív to byl rozvodák tak sem řek dobrý ještě měl sice vydržet 4000km ale co, pak zase ventily(dvakrát větší vůle) nedělal jsem je a nebudu a aby toho nebylo málo tak mi dnes ráno řekla sbohem volnoběžka, a takový dvě třešničky na dortu občas se z motoru ozve tvrdá ráná a v motoru chybí součástka na vyrovnávání otáček v převodovce. Prosím poradtě co dál, nechci do toho sypat další prachy nejradši bych jim to vrátil ale nevím. S pozdravem Jenda
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline drtic

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 482
  • Pohlaví: Mužské
Re: Zase sem naletěl :(
« Odpověď #1 kdy: Neděle, 10/08/2008, 07:29 »
Pokud jsi uzavřel kupní smlouvu a nejsou tam uvedeny tyto skotečnosti jako že ji kupuješ s opotřebením odpovídajícím stavu a stáří motorky, ale konkrétně uvedené chyby, tak bys snad s tím mohl na ně jít, aby ti přispěli na opravu, jako že to byly zkryté vady jinak, že budeš ji chtít vrátit.
Píši to velice laicky, to bys musel probrat s někým, kdo to zná a dokázal by ti poradit z právního hlediska.
Není nad požitek z jízdy s nadbytkem kroutícího momentu!!!

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Zase sem naletěl :(
« Odpověď #2 kdy: Neděle, 10/08/2008, 09:37 »
v kupní smlouvě nejsou uvedeny žádné vady ba naopak je tam psáno že je vše v pořádku a bez závad, díky za odpově'd  ;)
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Zase sem naletěl :(
« Odpověď #3 kdy: Neděle, 10/08/2008, 09:38 »
Jen nevím na koho mám jít? jestli na původního majitele nebo na sprostředkovatele (bazar)?
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline taxik

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 154
Re: Zase sem naletěl :(
« Odpověď #4 kdy: Neděle, 10/08/2008, 15:06 »
Suzuki Bandit 600S -> Suzuki SV1000 -> KTM 690 SM -> Husaberg FS 570 -> Yamaha FZ6 Fazer

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Zase sem naletěl :(
« Odpověď #5 kdy: Neděle, 10/08/2008, 20:03 »
Díky moc za odpověď, vypadá to že díky tomu bych měl nárok na odstoupení od smlouvy ale mluvil jsem s majitelem a ten mi řikal že o ničem nevý že by bylo v nepořádku atd. že můžu bejt rád že sem to koupil takhle. Ještě zejtra zavolám do toho bazaru a pak jemu a dam mu co proto. Jinak všem díky  ;)
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Zase sem naletěl :(
« Odpověď #6 kdy: Neděle, 10/08/2008, 20:06 »
Ještě ve smlouvě mám psaný že je motor a vše ostatní v pořádku ale jelikož není tak bych díky tomuto "Právo odstoupit od smlouvy má kupující i tehdy, jestliže jej prodávající ujistil, že věc má určité vlastnosti, zejména vlastnosti kupujícím vymíněné, anebo že nemá žádné vady, a toto ujištění se ukáže nepravdivým."  mohl dostat peníze zpet. S pozdravem Jenda
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Zase sem naletěl :(
« Odpověď #7 kdy: Neděle, 10/08/2008, 22:33 »
ty wole...když ti řikám kup si něco pořádnýho taxem za kreténa...ne hele...wole...podle zákona bys měl nárok na várecní lovů...takže tomu šmejdoj zavolej, že se ti to sere a womlat mu to wo hlavu....normálně mu pohroz právníkama atd... je na to zákon...nevim jaxe to jmenuje, ale je...možná to už něgdo psal, ale jelikož nemám čas se těma wohnoutovinama furt zabejvat, tak to píšu z fleku...prostě se s nim neser a wohul ho hajzla...
zdarec wole...
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Mára 1100XXSuperBlackbird

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 252
  • Pohlaví: Mužské
Re: Zase sem naletěl :(
« Odpověď #8 kdy: Pondělí, 11/08/2008, 00:07 »
Tady platí tuším občanský zákoník a podle něj by ti měli vrátit peníze nebo opravit motorku. ???
Každému co si zaslouží :-) Yamaha FZR 1000 ,Honda Varadero 1000 XL ,Honda 1100XX Superblackbird

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Zase sem naletěl :(
« Odpověď #9 kdy: Pondělí, 11/08/2008, 19:48 »
Tak jsem to všechno sepsal a zejtra to pošlu, kdo si to chcete přečíst a případně poupravit mé chyby budu jedině rád, tak schválně mám to dobře?
Dobrý den

Já Jan Dalecký bytem v Možděnici 16 psč. 539 01 Hlinsko jsem dne 12.7.2008 zakoupil nabízený motocykl zn. MZ 125 Supermoto barvy černé vin kodu: SNZ1SXSM01H500232 rok výroby 2001, počet najetých km 31000, zdvih. objem 124ccm od zprostředkovatele prodeje firmy M.R.M motoshopy s.r.o. ulice Ctiborova 385, psč. 272 01 Kladno. Motocykl byl nabízen Vámi p.Vocelka Petr, Okrouhlo18 psč. 254 01 Okrouhlo a proto se z důvodu skryté vady obracím na Vás s reklamací motocyklu dle občanského zákoníku.
Závady které se projevily až po delším provozování a nemohly být zjištěny při prodejní prohlídce jsou: nefunkčnost startovacího systému motoru motocyklu která se stupňovala až startovací systém přestal fungovat úplně, chybějící díl v motoru na vyrovnávání otáček mezi převodovými hřídeli, tupé rány ozývající se z motoru (ne stále, hlavně při zařazení rychl. stupňů a rozjíždění motocyklu), při vyšších otáčkách se z motoru ozývá zvonivý zvuk, motocykl spaluje olej (úbytek oleje z motoru, příruba mezi karburátorem a motorem je poškozena a nahrazena „kusem hadice“, ve smlouvě je psáno že motocykl není bourán ale jeví známky poškození způsobené nehodou motocyklu (ohnutá pravá stupačka, odřená a zamaskovaná část rámu nad stupačkou, odřený přední blatník a levý plast na nádrži a ulomená levá spojnice mezi maskou a před. blatníkem), dále propouští olej obě přední teleskopické vidlice kde závadou jsou vyrezlé kluzáky vidlic ne těsnící prvky (gufera) , dále má motocykl při chodu na volnoběh ale i při jízdě nerovnoměrný a při jízdě stálou rychlostí až trhavý chod, také uniká olej kolem hřídele řadící páky a mezi kartery motoru, na palivovém kohoutu nefunguje přepínač rezervy.
Na motocyklu jsem byl nucen provést běžnou údržbu jako je výměna rozvodového řetězu a oleje i když podle najetých kilometrů to nebylo nutné ale podle stavu oleje a rozvodového řetězu ano.
Tímto po Vás žádám uvést motocykl do stavu bez vad které se na něm vyskytují a nebo podle paragrafu 596 a 597 občanského zákoníku odstupuji od kupní smlouvy a budu požadovat vracení peněz a úhradu investice do motocyklu (rozvodový řetěz a olej. filtr) na což mám dle občanského zákoníku nárok. Odpověď žádám písemnou formou na adresu Jan Dalecký, Možděnice 16,
53901 Hlisnko, při nejasnostech mě kontaktujte na tel. 608356779 po 15 hod.

V Možděnici dne  11.8.2008                                                                                         Dalecký
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Zase sem naletěl :(
« Odpověď #10 kdy: Středa, 13/08/2008, 10:49 »
čoveče nejsem právník, ale neuváděl bych tam, že se závada stupňovala, protože si myslim, že by tě mohl dostat na tom, že jsi mohl prevencí tuto závadu odstranit a tím i předejít ostatnímu poškození...si teda myslim...
Hayabusa 1,3 MPi

Offline jarda18t

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
  • Pohlaví: Mužské
  • CC500
    • Jarda18t
Re: Zase sem naletěl :(
« Odpověď #11 kdy: Středa, 13/08/2008, 11:00 »
Já si myslím, že jsi to napsal moc pěkně, mě tohle přijít domu, tak se du rovnou udat  ;)
...a jestli tam tu stupňující se závadu třeba úplně vynecháš, tak si myslím, že je tam toho i tak dost, že by i měli rovnou vrátit prachy.
Nejsem motorkář, jezdím jen pro zábavu... ;-) Nyní Yamaha XT660X.

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Zase sem naletěl :(
« Odpověď #12 kdy: Středa, 13/08/2008, 14:45 »
Tak bohužel to už nezměním s tim že se to stupňovalo jelikož už to má asi ve schránce, včera sem to poslal, ale v tomto případě mám nárok rovnou na vrácení peněz, jo a ještě přijde mi že je ten motor přidřenej ptz jde jako by ztuha a při chcípání se to zadrne a nedotočí jako nomálně, nevim no je to čím dál víc, a to na mě ještě zkoušel že jsem to koupil dobře a že můžu bejt rád za to že sem to koupil tak levně atd. s tim sem ho poslal někam a řek mu že mi je jedno za kolik jsem to koupil ale že sem to koupil s tim že je vše ok a že jen vyměnit olej a jezdit a na to mi nic neřek. O průběhu vás budu informovat   Jenda
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Re: Zase sem naletěl :(
« Odpověď #13 kdy: Středa, 13/08/2008, 23:39 »
Hele...nevim, vrácení peněz není jedinné možné východisko...Tuším je v zákoně napsáno, že máš nárok na odstoupení od smlouvy, nebo uvedení motocyklu do provozuschopného stavu což znamená, že by ti měl zaplatit výlohy na opravy, které bys měl doložit dokladama...Takže jestli sis to opravoval stylem samo-domo, tak nevim jak to provedeš...Hele jináč mezi náma, ty jsi na tom ještě dobře, to mě ty zmrdi ouřednický sejmuli tak, že to vypadá, že ještě skoro rok nebudu moct řídit všechno co má motor... >:(
Hayabusa 1,3 MPi

Offline jenda

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 411
  • Pohlaví: Mužské
  • R1 Pyčo!
Re: Zase sem naletěl :(
« Odpověď #14 kdy: Čtvrtek, 14/08/2008, 19:55 »
No ale Godzi když si to nechám oipravit a pak budu chtět zaplatit opravy tak mu budu težko tu závadu dokazovat a pak z nej tahat prachy za opravu
Jawa 21, Simson SR50, Cagiva Elefant 125 (trhač asfaltu), MZ 125 SM, Honda CB600 F Hornet, Yamaha YZF R1