Autor Téma: Nehoda - zku..... plechá?i  (Přečteno 2725 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline wilin

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 33
Nehoda - zku..... plechá?i
« kdy: Sobota, 05/11/2005, 06:29 »
V?era jsem si p?es email psal s naším nejmenovaným ?lenem CC, nehoda se stala 28.10.2005. Kur.., co se to d?je ke konci sezony, plechá?i na nás po?ádají odst?ely?

Ve stejný den se na odbo?ce k dálnici ze státní silnice na Brno srazila motorka s dodávkou. ?idi? motocyklu zem?el na míst?, jeho spolujezdec p?ed t?ináctou hodinou podlehl zran?ním po p?evozu do nemocnice.
„Motorka jela sm?rem od Brna a na k?ižovatce narazila do Fordu Tranzit, který ze sm?ru od Vyškova odbo?oval na dálni?ní p?ivad??. P?í?iny srážky jsou v šet?ení,“ ?ekl Lud?k Dvo?á?ek z vyškovské policie.
Podle informací hasi?? na motorce Kawasaki cestoval osma?ty?icetiletý ?idi? z Brna. P?tadvacetiletý spolujezdec byl p?i ?elním st?etu vymršt?n do vzdálenosti tém?? padesáti metr? na pole.
Hasi?i zasahující p?i nehod? m?li plné ruce práce nejen s pomocí záchraná??m, ale potýkali se také s ohn?m. „Motocykl Kawasaki se totiž po nárazu vz?al a byl požárem prakticky zni?en. Hasi?i uhasili jeho vrak a zasypali sorbetem uniklé provozní nápln?.“ .


Toto je zpráva od mého kolegy z Vyškova :

"Co mi sd?lili dopraváci je celý p?ípad v šet?ení. Zatím je z?ejmé, že šlo o nedání p?ednosti ze strany ?idi?e Fordu Tranzit, ale sv?j díl na nehod? m?la i velká rychlost motocyklu. To je vše co se mi poda?ilo zjistit". :mad:
WILIN -  Cagiva canyon 500 r.v. 2005

Offline Mikusak

  • Honda CBF 1000s
  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 982
  • Pohlaví: Mužské
Nehoda - zku..... plechá?i
« Odpověď #1 kdy: Sobota, 05/11/2005, 08:23 »
Citace: wilin
V?era jsem si p?es email psal s naším nejmenovaným ?lenem CC, nehoda se stala 28.10.2005. Kur.., co se to d?je ke konci sezony, plechá?i na nás po?ádají odst?ely? :mad:
Co to ?tu? N?jaký náš ?len m?l zase nehodu? O koho jde? Jmenuj...V jakém je stavu?
A všechno je jinak... Mik.

Offline wilin

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 33
Nehoda - zku..... plechá?i
« Odpověď #2 kdy: Sobota, 05/11/2005, 08:42 »
Miku, nejednalo se o našeho ?lena, ale o jeho dobrého kamaráda.
WILIN -  Cagiva canyon 500 r.v. 2005

Offline Choze

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 927
Nehoda - zku..... plechá?i
« Odpověď #3 kdy: Neděle, 06/11/2005, 17:37 »
Žádný zku..plechá?i, jak to tu už n?kolikrát bylo ?e?eno, ?idi? má p?edvídat událostem, kdyby jel na mašin? do 150km/h a v?noval se pln? provozu, tak to v poho ubrzdí, nevím jak to p?esn? bylo, ale když vidím nájezd na dálnici nebo odbo?ku, nejedu jak prase. Stane se, že nedá p?ednost, ale s tím se musí po?ítat,... jde jen o to, co má ?lov?k v hlav?. Taky jsem jednou ud?lal chybu a vymstilo se mi to. Od té doby si ?lov?k v té situaci dává majzla (vi? Miku - les a srnky). Takže jezd?te hlavou!!!
Yamaha FZ6S-S2 2007  45 200km (Canyon 500 '99 44 400km prodáno duben 2007)

Offline Oldin

  • Sponzor CC 2013
  • Aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 768
  • Pohlaví: Mužské
  • změna je život :-) !
Nehoda - zku..... plechá?i
« Odpověď #4 kdy: Neděle, 06/11/2005, 19:03 »
Je fakt, že tohle soudit nem?žem, jelikož nevíme jak to bylo. Ale Choze má v n??em pravdu, když se blížím po hlavní ke k?ižovatce a vidím z boku auto, rovnou rad?ji p?edpokládám, že mne nevidí a jsem ve st?ehu.
A i když tam stojí a vypadá to, že mi dává p?ednost, jsem ve st?ehu stále (tzn. uberu, ruce a nohy na brzdách a hledám únikové prostory), nikdy totiž nevíte, jestli vás fakt vidí, nebo stojí z jiného d?vodu a za chvíli se rozjede.
Sice to vypadá, že jezdím se strachem i po hlavní, ale už 3x se mi to vyplatilo. Sice si mne doty?ní plechovká?i na poslední chvíli vždy všimli, ale i tak to bylo o fous.
Takže fakt jezd?te hlavou a bu?te ve st?ehu!
OLDIN: CC 500, Suzuki DL-650 V-Strom/'07, Suzuki DL-1000 V-Strom/'07, BMW R 1200 RT/'07, BMW R 1200 RT-LC/'14, Honda 500CX Rebel/'17 a nově 2019: Honda NC 750X + Honda 250 CRF-L

Offline Mikusak

  • Honda CBF 1000s
  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 982
  • Pohlaví: Mužské
Nehoda - zku..... plechá?i
« Odpověď #5 kdy: Neděle, 06/11/2005, 19:19 »
Jasn?. Sice za to nemohl (ten motorká?), ale byla tam velká rychlost...
A všechno je jinak... Mik.

Offline roebuck

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 407
    • http://www.roebuck.wz.cz
Nehoda - zku..... plechá?i
« Odpověď #6 kdy: Pondělí, 07/11/2005, 08:12 »
Ahoj kluci. Ten nejmenovaný ?len jsem já a tomu ?idi?i Kawy jdu za chvíli na poh?eb. Byli jsme dost dob?í kámoši a pom?rn? ?asto jsme spolu jezdili. K Edovi, tak se totiž jmenoval, m?žu ?íct, že to nebyl žádnej st?elec, který by n?jak nedodržoval p?edpisy - znáte m?j páprdovský styl jízdy, takže když Vám ?eknu, že se mi s ním a za ním jezdilo dob?e (byl ur?it? lepší ?idi? než já), tak mi v??te.
Vzhledem k popisu nehody, ale musel jet asi opravdu rychle - podle mapy - sjezd Vyškov západ - je tam na silnici 430 pškná a p?ehledná rovina. Pravd?podobn? se cht?l asi trochu p?ed zimou po?ádn? projet - i když jet ve dvou rychle bych nedoporu?oval nikomu - mašina se jinak chová. Motorku si kupoval novou v srpnu - m?nil Kawu ER-5 za siln?jší - tuším s ozna?ením ZR-7 a m?l z ní  radost, fakt dobrej kauf málo jeté mašiny v dobrým stavu od jednoho podnikatele (pokud by jsme se na to podívali ?ist? ekonomicky).
Co se týká toho plechovká?e - problém viny bych asi nechal na policistech- pokud jel kamarád rychle (a let spolujezdce je dost výmluvnej - ten se jmenoval Ruda a zem?el o n?co pozd?ji) a Tranzit odbo?oval - takže dop?ednou rychlost protinárazu m?l asi minimální a p?edstavoval tak spíše p?ekážku, tak jako p?íležitostný plechovká? Vám ?eknu, že se rychlost a vzdálenost motorky h??e odhaduje a nemyslím si, že n?co takového ud?lal schváln?.

Tady bych cht?l pod?kovat wilinovi, kterému se možná poda?í zjistit ješt? n?co navíc a taky bych cht?l ?íct všem, aby jezdili opatrn?. P?estože Eda odešel z tohoto sv?ta jako motorká? opravdu stylov? - na konci sezóny a motku si vzal s sebou v cimrmanovsky dob?e zapamatovatelném datu (na státní svátek), byl bych rád, kdyby jste si z n?j v tomto nebrali p?íklad. Hrdinové mají krásné pomníky, ale v??te mi, nestojí to za to.

Offline spatas

  • YAMAHA FZ6
  • Global Moderator
  • Odborník
  • ****
  • Příspěvků: 2 055
  • Pohlaví: Mužské
Nehoda - zku..... plechá?i
« Odpověď #7 kdy: Pondělí, 07/11/2005, 11:11 »
Sice jsem toho pana neznal ale k jeho vzpomince, bych za nej nedrzel minutu ticha ale toto tema bych uzavrel.Snad uz ted prohani svou masinu v motorkarskym nebi.
Lepší je ztratit sekundu v životě, než- li život v sekundě!!!

Offline Ice

  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 1 000
    • motogang
Nehoda - zku..... plechá?i
« Odpověď #8 kdy: Pondělí, 07/11/2005, 11:16 »
Je to prost? letos drsný, T?ch známých, a známejch známých letos odešlo do motorká?skýho nebe n?jak moc... ?lov?k si pokaždé uv?domí, že tenhle náš koní?ek... co to melu, styl života, je dost o držku, a to ne jen n?kdy, ale po?ád! Taky nejsem z t?ch, co by lítali p?es m?sto 200, ani by to vzhledem k mému Ka?outovi nebylo dost možné, ale povím vám, dávejte bacha lidi! Po?ítejte se vším i s tím, co by vás v život? nenapadlo, že jsou lidi schopni ud?lat. Protože oni toho schopni jsou! Od nedání p?ednosti, a? neúmysln? nebo schváln? (bohužel i takoví se najdou, jak sami víte), až po ne?ekané manévry pilot? v plechovkách... Nevím jak u vás, ale po ur?ité mediální akci televizních stanic o nezodpov?dností motorká?? jsem pocítil dost silnou averzi ostatních ú?astník? silni?ního provozu v??i nám... a místy jsem až nechápal, co všechno jsou schopni n?kte?í ?idi?i vy?arovat za manévry, aby vám znep?íjemnili a mnohdy i ohrozili cestu.... holt, bu?te opatrní na 120% a p?eju bezpe?né cesty!!!
Suzuki Bandit 1250 SA r.v. 08, Jawa 350 r.v. 66, dříve Cagiva Canyon 500 r.v. 2000 (vzpomínám v dobrém)

Offline spatas

  • YAMAHA FZ6
  • Global Moderator
  • Odborník
  • ****
  • Příspěvků: 2 055
  • Pohlaví: Mužské
Nehoda - zku..... plechá?i
« Odpověď #9 kdy: Pondělí, 07/11/2005, 12:14 »
Kdo v jede v dnesnbi dobe na silnici je jednou nohou v kriminale.Jen tak mimochodem mymu kamosoj se tehle rok se pozabijela mama segra a otec na tom byl hodne spatne a je na psychiatrii zenska jim nedala v hradci kralove-ve slatine prednost na stropce a bocne je odhodila na protijedouci avii pak v tom auzte byli dlasi dva lidi a ty jsou taky dead.rok nahovno vazne!
Lepší je ztratit sekundu v životě, než- li život v sekundě!!!

Offline spatas

  • YAMAHA FZ6
  • Global Moderator
  • Odborník
  • ****
  • Příspěvků: 2 055
  • Pohlaví: Mužské
Nehoda - zku..... plechá?i
« Odpověď #10 kdy: Pondělí, 07/11/2005, 12:15 »
a pak je vubc nejvostrejsi kdyz dali jeho otce stou zemnskou co to zavinila na stejnej cxtyrluzkovej pokoj.
Lepší je ztratit sekundu v životě, než- li život v sekundě!!!

Offline Oldin

  • Sponzor CC 2013
  • Aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 768
  • Pohlaví: Mužské
  • změna je život :-) !
Nehoda - zku..... plechá?i
« Odpověď #11 kdy: Pondělí, 07/11/2005, 12:21 »
Tak to je dost hustý (ten spole?ný pokoj). A jak je vid?t, ?lov?k nemusí jezdit jen na mašin?. Ty rizika jsou vysoký celkov?, ale mi musíme jezdit ostražit?jš, než když jedem v piksle.
OLDIN: CC 500, Suzuki DL-650 V-Strom/'07, Suzuki DL-1000 V-Strom/'07, BMW R 1200 RT/'07, BMW R 1200 RT-LC/'14, Honda 500CX Rebel/'17 a nově 2019: Honda NC 750X + Honda 250 CRF-L

Offline spatas

  • YAMAHA FZ6
  • Global Moderator
  • Odborník
  • ****
  • Příspěvků: 2 055
  • Pohlaví: Mužské
Nehoda - zku..... plechá?i
« Odpověď #12 kdy: Pondělí, 07/11/2005, 12:57 »
to 100%
Lepší je ztratit sekundu v životě, než- li život v sekundě!!!

Offline sejrac

  • EXVL 23.1
  • Administrator
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 2 152
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.sejrac.com
Nehoda - zku..... plechá?i
« Odpověď #13 kdy: Pondělí, 07/11/2005, 14:21 »
No uz jste tady toho rekli hodne a nezbyva mi nic jineho, nez s vami souhlasit. Vyjet do dnesniho provozu s jakymkoliv vozidlem je uz sam o sobe hazard. V tomhle provozu uz dnes nejde jezdit jinak nez opatrne a s hodne velkou predvidavosti.
Vim, ze vetsina z nas nejsme vestci, ale da se hodne vecem predejit, pokud se pouziva mozek. Nekdy je to tezky, neznam nikoho, kdo by se celo cestu dokazal plne venovat jizde. Obcas v aute mrknete na radio, kouknete po krajine atd. Jsou to sice vteriny, ale muzou to byt take vase posledni. Kdyz si chce clovek zkusit, co jeho masina dokae, tak at si sjede na okruh, nebo na nejaky pole, pokud ma endurko ci krosku, tam muze zmrzacit akorat tak sebe, pokud teda nepojede po okruhu v protismeru. O rychlosti to take neni, muzete se zabit i kdyz upadnete blbe na zem pri prochazce. Ale co zmuzete s motorkou ve stopadesati, kdyz vam tam vbehne srnka, nebo vyboci nejakej silenec, kdyz ho chcete smahnout... asi nic....
Jenze nejsme na silnici sami a kazdej den nas muze kdokoliv, kdekolik, nacemkoliv sestrelit. Myslete taky kdyz jezdite na ty, co jsou kolem vas a jak byste jim schazeli kdyby...!

A kamaradum motorkarum, co uz to maji za sebou, preji vecnou bezstarostnou jizdu v nebi!
S11 >> J550 >>  S51E >> CC 600 >> MTS 620 D >> SF 848 >>DMhc 659  <<