2. Sraz CC - Wilsonka [18.06.- 19.06.2005]

 

 

Srazík byl realizován v Hartvíkovicích poblíž Dalešické přehrady v autokempu WILSONKA. Zúčastnilo se ho cca 15 motorek převážně typu Canyon i když nechyběly ani Yamahy Diversion a Fazer, jeden Big a dočasně i Scarver od BMW. Program nebyl pevně stanoven – a to je vždy to nejlepší – prostě se sejít, pokecat, zapálit les a potichu zmizet.

Prvním místem, kde jsme se sešli byla vracečka v Náměšti nad Oslavou, odkud jsme zamířili do Restaurace v Jinošově na oběd (mimochodem velmi rozumné ceny a dobré jídlo) a pak jsme se razili ubytovat do kempu u přehrady. První bloudění mám na svědomí já osobně, protože jsme v Hartvíkovicích odbočili o ulici dřív – no aspoň jsme se postarali o trochu vzruchu v jinak poklidné vsi. Ty slepice tam maj deprese snad ještě dneska. Po vyskladnění batožiny a zaplacení kempu (115,- za osobu, moto a stan na den) začalo dohadování o vyjížďce zpestřené tím, že někteří se šli mejt, jiní převléci, další byli dezorientovaní a vyskytl se i případ (Choze), který by jel kamkoliv, hlavně aby tam měli benzinku. Protože nejhorší je nerozhodnost, tak se musí najít někdo, kdo strhne dav a taky se našel. Když jsem vyrazil, tak se ostatní postupně přidali tak šikovně, že jsme cca 6 lidí zapomněli v kempu.

 

Poklidnou doslova Harleyáckou jízdu psychicky nevydrže pouze rychlík Choze – zlí jazykové tvrdí, že nemá víčko od nádrže a musí tak mazat od pumpy k pumpě dříve než se mu PHM odpaří. Alespoň nás dohnali zapomenutí Sejráč se Špáťou a na parkovišti v Jaroměřicích nad Rokytnou Boris s manželkou, kterej doma vyhnal zedníky, aby se opět obětoval a některým přivezl klubová trička. Na zámek se kupodivu nikomu nechtělo – pouze pár „digiťáků“ jako Bíďa a Mikušák si šli udělat foto do zahrady a myslím, že nelitují. Ostatní dali přednost kofole a diskusi, kde sehnat buřty na noční táborák a toaletní papír (Oldin nebo Godzi?) – takže výsledkem byl tematický zájezd do Třebíče na Hypernovu a benzinku Shell. Na zpáteční cestě jsme pak už jen teoreticky probrali možnost motobungeejumpingu do přehrady na mostě u Dalešic.

 

Po postavení stanů a zařízení chatek vyrazili ti zodpovědnější hledat dřevo na oheň – zde se vyznamenali zejm. Špaťas se Sejráčem, kteří objevili blíže nespecifikovaný zdroj kvalitních polen a pravděpodobně tak na nějaký čas zabránili dalšímu rozvoji kempu. Já s Bergrem jsem už takovou kliku neměl – kromě pár utržených škrábanců, několika prašivek jsme našli jen pár ubohých klacíků.

 

Po debatě v kempovní hospodě se několika odvážlivcům přece jen podařilo rozdělat oheň s pomocí toaletního papíru a začali ničit buřty. Kolem půlnoci se dostavil jeden ze správců v obavě o další osudy lesa, neboť kvalitní dřevo, jehož původ ho naštěstí nezajímal, taky kvalitně hoří a naší vatrou jsme osvětlovali skoro půl kempu. Kolem půlnoci se k nám se svou troškou ještě přidali tzv. „polínci“, kteří nás požádali, zda by si část ohně nemohli přenést k sobě, nakonec taky něco málo přinesli a zůstali s námi.

 

Ráno už to byla pohodovka s výletem po svejch na Wilsonovu skálu s úžasným rozhledem a po společném fotu jsme se po skupinkách rozjeli k domovu. Tady bych chtěl poděkovat Oldinovi, který celou akci tak nějak zorganizoval a našel na netu kemp. Zde vyobrazená fota nejsou z vlastního srazíku, ale z doby přípravy na něj. Odkazy na srazová fota jsou v dolní části stránky.

 

Nej:

  • Nejrychlejší Canyon - Choze – 180 kmh
  • Nejvzdálenější účastník – Skoba – Karlovy Vary
  • Nejpozdější příjezd – Darkness – nestihl ani vyjížďku
  • Nejobětavější účastník – Boris – přivezl trika a zas zmizel
  • Nejnedočkavější účastníci – Špáťa a Sejráč – přijeli už v pátek
  • Nejnešikovnější – já – páč jsem si zapoměl odemknout brzdovej kotouč
  • Nejspokojenější – doufám že všichni

 

Více fotek v galerii: