Cagiva Canyon

Zaseklý palivoměr Cagiva Canyon

Ze své zkušenosti bohužel vím to, že mnohým majitelům Canyonů se občas stává, že jim tzv.  zůstane viset plovák od palivoměru. Proto bych se zde pokusil stručně vyřešit tento problém.

Co s  tím:

Já osobně jsem zkusil do vodící trubičky palivoměru vyvrtat další dva otvory pro přítok paliva. Původní dva otvory jsou zespodu na trubičce a jsou dosti malé. Od té doby mi to nezlobí tak doufám, že to pomůže i  Vám.

Jak na to:

- případ 1,

Musíte demontovat spojovací plast pod světlem (pokud ho máte), dále pak obě boční přední kapoty a bohužel také hrdlo nádrže (při tomto úkonu si dávejte pozor, aby Vám nespadl šroub do nádrže jako mě). Po demontáži hrdla nádrže je na pravé straně takový plastový nesmysl vypadající jako matka. Ten se musí vyšroubovat (ovšem pozor dříve než-li odšroubujete ten nesmysl musíte ho odpojit od toho el. drátu co k němu vede-jinak to nevyndáte) ven. Když to vyndáte ven uvidíte takovou dlouhou černou plastovou trubici a tu musíte rozebrat. Jde to celkem dobře a kupodivu při tom nic nezničíte. Zespodu jsou takový dva malý kulatý otvory a jeden obdélníkový. Toho obdélníkového si nemusíte vůbec všímat, ten je tam jen na centrování snímacího plováku v ose plošňáku-tím tam toho moc nenateče, ale když k těm původním dvou kruhovým dírkám přiděláš další dvě, tak by to pak mělo být v pohodě. Pak už jen dát dohromady a je to.

- případ 2,

Občas se také stává, že se jen zasekne plovák, který jezdí po tom plošňáku. V tomto případě to chce jakoby napružit ty kontakty, který jezdí po tom plošňáku. Nebo může být také vypadlý ten vodící plošňák z té obdélníkové dírky. Pak stačí ho vrátit akorát zpět a mělo by to být taky ok.


Co budete potřebovat:

  • sadu imbusových klíčů (demontáž kapotáže)

  • plochý klíč velkých rozměrů(demontáž plastové matice)

  • hasák (v případě, že neseženete klíč patřičných rozměrů)

  • vrtačku + sadu malých vrtáků

  • a samozřejmě pevné nervy :-)

Pár doplňujících obrázků:

demontáž plastů:

demontáž čidla:

demontaz plastu

demontaz cidla